Yaşam

KADEM’den ödüllü öykü yarışması: Hayatın Kadını

‘Varlıkta Eşitlik, Sorumlulukta Adalet’ ilkesi çerçevesinde; Kadınların yaşamdaki rolleri ve sorumlulukları konusunda toplumsal farkındalık yaratmayı hedefleyen KADEM, konuya sanat perspektifinden de bakıyor. “Hayatta Kadın” temalı hikâye yarışmasında; kadın, kadın hakları, kadının toplumdaki yeri, sorumluluk paylaşımı, kadın dayanışması, sivil kadın hareketleri, kadın ve adalet, kadının fırsat eşitliğine erişimi vb. alt başlıklarda yazılacak öyküler yarışacak.

KADEM Sanat tarafından düzenlenen” Hayattaki Kadın “Hikâye yarışmasına gönderilecek eserler, alanında uzman kişiler tarafından fiyatlandırılacaktır. Öykü yazmaya ilgi duyan amatör ve profesyonel herkesin katılımına açık olan yarışmaya 18 yaşını doldurmuş yazarlar başvurabilir. Bu alanda kendini geliştirmek isteyenler başvurular 20 Haziran 2023 tarihinde başlayacak olup 20 Ağustos 2023 tarihine kadar teslim edilecektir.” Yazım ve dil kurallarına uygun olarak yazılan ve en az 200 en fazla 1000 kelimeden oluşan eserler hikaye yarışında değerlendirilecektir. Yarışmacılar, hikaye şartnamesine ve başvuru bilgilerine www.kademsanat.com adresinden ulaşabilecek ve hikayelerini web sitesinde formu. Değerlendirme sonucunda ödüle layık görülen hikaye sahiplerinden birinciye 20.000 TL, ikinciye 15.000 TL ve üçüncüye 10.000 TL para ödülü verilecektir.

Katılımcılar ” Hayattaki Kadın“Yarışma ile ilgili sorularınız için aynı site link adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM),’ Varoluşta Eşitlik Sorumlulukta Adalet ‘ ilkesi çerçevesinde; Kadının günlük hayattaki rol ve sorumluluklarına dair toplumsal farkındalığı her alanda artırmak amacıyla çalışmalar yürütür.

Yarışma Heyeti Üyeleri:

Yazar Abdullah Harmancı
Öykü/Roman Muhabiri Ayşegül Genç
Muharrir Cihan Aktaş
GZT Yazı İşleri Direktörü Doğukan Gezer
Yazar Güray Sungu
Yazar İsmail Kılıçarslan
Öykü Muhabiri, Eleştirmen Necip Tosun
KADEM Başkan Yardımcısı Sevim Zehra Can Kaya
Yazar Yıldız Ramazanoğlu
KADEM Akademik Araştırma ve Geliştirme Konseyi Başkanı Zeynep Kevser Şerefoğlu Danış

 

haber-lapseki.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu